Pacientu stāsti

Esi sveiks pacientu stūrītī!

Nav noslēpums, ka slimība nereti Tevi ierobežo - tā kā mākonis karājas virs galvas, liedzot pilnvērtīgi baudīt dzīvi. Nereti diagnoze, sāpes vai dažādi ierobežojumi liek uzdot sev jautājumu: “Kāpēc man tā ir?” un pat domāt “Neviens nesapratīs, kam eju cauri”. Arī mēs esam tā domājuši un jutušies, taču, jo vairāk par to runā un ļauj tam mākonim nolīt, jo vienkāršāk ir pārvaldīt savas sajūtas un ikdienu.

Esam priecīgi, ka Latvijas Pieaugušo reimatoloģijas biedrība sper soli tuvāk saviem pacientiem un ir izveidojusi šādu mājas lapu, kurā pacientiem un to tuviniekiem uzzināt noderīgu un drošu informāciju par mūsdienās piejamajiem ārstēšanās vediem un sāpju pārvaldīšanas metodēm, kā arī par īpašu pacientu sturīti, kur redzēt un atrast citu Latvijas pacientu pieredzes stāstus dzīvē ar artrītu, ko šeit apkoposim.

Ja vēlies kontaktēties ar citiem pacientiem neformālā gaisotnē, dalīties pieredzē  vai gluži vienkārši iepazīties līdzīga ceļa gājējiem un smeltos spēku no citiem, ej uz Facebook un piesakies slēgtajā grupā “Dzīve ar artrītu''. Šī grupa ir pacientu iniciatīva un LPRB šo grupu nepārstāv, taču biedrība atbalsta pacientu savstarpējo komunikāciju un pašorganizēšanos, lai sadarbība būtu arvien labāka.

Līva un Miķelis

Vitas stāsts

Reimatoīds artrīts, 31 gads

Olgas stāsts

Sistēmiskā vilkēde, 31 gads

Marlēnas stāsts

Juvenils idiopātisks artrīts, 27 gadi

Ingūnas stāsts

Ankilozējošais spondiloartrīts, 55 gadi

Ričarda stāsts

Juvenils idiopātisks artrīts, 22 gadi

Leldes stāsts

Reaktīvais artrīts, 42 

Miķela stāsts

Psoriātiskais artrīts, 32 (Stāsts pārpublicēts no portāla Rutks.lv 2015.gada.)

Agneses stāsts

Seronegatīva spondiloartropātija, ankilozējošs spondilīts, 47 gadi