Ārstēšana

Ar medikamentiem

Nozīmējot jebkuru medikamentu, lai panāktu galveno reimatisko slimību ārstēšanas mērķi – sasniegtu remisiju – reimatologs izvērtē 2 aspektus:

Kādēļ tieši šis medikaments ir jāsaņem šim pacientam un Vai šo medikamentu ir droši nozīmēt, izvērtējot medikamenta iespējamās blakus parādības, pacienta iespējas kontrolēt blakus parādības, piemēram, nodot ārsta nozīmētās asins analīzes. Ir jāizvērtē medikamenta mijiedarbība ar citām ne – reimatiskām slimībām un medikamenta mijiedarbība ar medikamentiem, kurus pacients lieto citu slimību ārstēšanā.

Šie aspekti tiek pārskatīti katrā vizītē, kad pacients ir atnācis pie ārsta.

Sadaļā par ārstēšanu ar zālēm Jūs atradīsiet informāciju par to, kad tiek lietots konkrētais medikaments, kādā formā tas ir pieejams, kādas ir tā lietošanas devas, darbības efekts, kādi izmeklējumi ir jāveic pirms medikamenta lietošanas un tā lietošanas laikā, kādi ir piesardzības aspekti, ko darīt ar medikamenta lietošanu infekcijas gadījumā, kādas ir iespējamas medikamenta blakus parādības, kā medikaments ietekmē grūtniecību, auglību un krūts barošanu, kā medikaments mijiedarbojas ar citām zālēm un vakcīnām.

Visus neskaidros jautājumus vienmēr jautājiet savam ārstam. Arī tad, ja jautājumu esiet uzdevis iepriekš, bet atbilde uz to ir aizmirsta, nav saprasta vai parādījusies jauna informācija, kas jāpārrunā ar ārstu.

Izmeklējumi pirms bSMARM un JAK inhibitoriem

Iespējamās nevēlamas blakus parādības

Ustekinumabs

Sulfasalazīns

Glikokortikoīdi

Metotreksāts

Azatioprīns

Hidroksihlorovins